دانستنی ها

پس از شستشوی لباس چه نکاتی باید رعایت کنید؟

تا به حال برایتان پیش آمده که در خشک کردن لباس هایتان و یا در نگهداری پس از شستشوی لباس به مشکل بر خورده باشید؟ شاید جواب‌تان این باشد که خیلی وقت‌ها. امروز می‌خواهیم نکاتی را برای بعد از شستشوی لباس با شما در میان بگذاریم تا پس از شستشو با کمترین مشکل مواجه شوید. یک نکته‌ی کلی برای همه‌ی لباس‌ها وجود دارد و آن این است که قبل ازشستشوی لباس حتما برچسب مراقبت از لباس را مطالعه کنید و اطلاعاتی مانند شستن لباس با دست، شستن با ماشین، شستشو با آب گرم یا سرد و اطلاعات دیگر را که معمولا روی برچسب توسط تولید‌کننده درج شده بخوانید. خیلی از برچسب‌ها نکاتی را بازگو می‌کنند تا لباس در حین شستشو و هنگام خشک کردن تغییر حالت ندهند یا کوچک و کشیده نشوند.

لباس را نچلانید

برای گرفتن رطوبت اضافی لباس آن را روی یک حوله‌ی تمیز و ضخیم پهن کنید و بعد از پایین به بالا رول کنید. با این کار آب اضافه‌ی لباس گرفته می‌شود و از طرفی به بافت آن آسیبی وارد نمی‌شود. با توجه به برچسب لباس می‌توانید از اسپینر ماشین لباسشویی هم برای آبگیری استفاده کنید.

استفاده از جارختی مناسب

حتما برای آویزان کردن لباس از چوب لباسی استفاده کنید. سعی کنید جا رختی متناسب با لباس باشد زیرا جارختی خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک باعث تغییر شکل در لباس می‌شود.

لباس‌های بافت

این لباس‌ها را برای خشک کردن روی یک سطح صاف قرار دهید. زیرا پس از خیس شدن سنگین می‌شوند و وقتی آویزان‌شان می‌کنید بافت و الیاف آنها کشیده می‌شوند و حالت اولیه‌ی لباس از بین می‌رود.

 

 

تیشرت‌ها

پس از شستشوی تی‌شرت، سوییت‌شرت و ژاکت‌ها آنها را حتما تا کنید و در کمد بگذارید تا تغییر حالت ندهند و الیاف‌شان کشیده نشود.

دکمه‌های لباس را باز کنید

وقتی لباس‌های مردانه را در کمد آویزان می‌کنید دکمه‌های آن را باز بگذارید زیرا بسته بودن دکمه‌ها پس از مدتی حالت لباس را تغییر می‌دهد.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *