دلایل لرزش ماشین لباسشویی و روش های رفع تکان خوردن ماشین لباسشویی

دلایل لرزش ماشین لباسشویی ، بسته به نوع ماشین، ممکن است متفاوت باشد. معمولا مهم ترین دلیل لرزش ماشین لباسشویی تراز نبودن آن است، بعد از آن باید اتصالات و واشر های ماشین را بررسی کنید که از بین نرفته باشند.

دلایل لرزش ماشین لباسشویی

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، آیا ماشین لباسشویی تان هنگام کار کردن شروع به لرزش و تکان های شدید می کند؟ لرزش های ریز و کم می تواند طبیعی باشد، اما اگر لرزش ها شدید هستند و سر و صدای زیادی تولید می کند، باید به دنبال چاره باشید، چرا که در این صورت این لرزش ها نه تنها باعث ناراحتی خود شما می شود بلکه برای عملکرد ماشین لباسشویی تان هم خوب نیست. برای حل مشکل، باید علت لرزش ماشین لباسشویی را بدانید. در ادامه به علل محتمل و راه حل های هر مشکل اشاره خواهیم کرد.

علت لرزش ماشین لباسشویی و راه جلوگیری از آن

علت لرزش ماشین لباسشویی، براساس مدل آن می تواند متفاوت باشد، اما ماشین لباسشویی هایی که در از جلو دارند، نسبت به ماشین هایی که از بالا باز می شوند، لرزش بیشتری دارند؛ چرا که این ماشین ها دارای موتور های قوی تری هستند و سرعت چرخش آن ها بسیار بالاتر است. علل بسیاری می تواند باعث لرزش ماشین لباس شویی شما شود،

اما احتمالا در لیست زیر می توانید علت و راه حل آن را پیدا کنید.

۱- تراز نبودن ماشین لباسشویی

ماشین های لباسشویی، معمولا دارای پایه های تنظیم شونده هستند. بسیار مهم است که قبل از به کار انداختن ماشین لباس شویی، اطمینان حاصل کنید که پایه ها تنظیم و ماشین لباسشویی تراز باشد. ابتدا با دستگاه یا اپلیکیشن های تراز، بررسی کنید که آیا مشکل از تراز نبودن ماشین لباسشویی است یا خیر.

اکثر ماشین های لباسشویی دارای پایه های پیچی هستند که می توانید آن ها را با آچار تنظیم ارتفاع کنید. برای اینکار ماشین را کمی بلند کنید، به میزانی که می خواهید پیچ را باز یا بسته کنید و بعد مهره را تا بدنه ی ماشین خوب سفت کنید تا قفل شود. دقت کنید که بهتر است سایر پایه ها را کوتاه کنید تا اینکه یکی را بلند کنید، چرا که هرچه ارتفاع کمتر باشد، لرزش ماشین لباسشویی کمتر خواهد بود.
ماشین های جدید، دارای پایه های عقب خودکار هستند، برای استفاده از این قابلیت، ماشین را روی پایه های جلویی خم کنید و سپس دو مرتبه روی زمین بگذارید تا پایه ها تنظیم شوند.

۲- مشکلات مربوط به کیت رویی ماشین لباسشویی

برخی از ماشین های لباسشویی، قابلیت این را دارند که یک ماشین خشک کن روی آن ها قرار بگیرد. به این منظور یک کیت رویی برای آن ها درنظر گرفته می شود که گاهی این کیت علت لرزش ماشین لباسشویی است. اگر این کیت را به درستی نصب نکنید یا واشر های آن از بین بروند نمی تواند تعادل لازم را حفظ کند و شروع به لرزش می کند.

کیت رویی ماشین و اتصالات آن را چک کنید تا از صحت عملکرد آن خاطر جمع باشید.

۳- بار نامتعادل

یک لباس یا پارچه ی بزرگ و خیس، مثل شستن پتو با ماشین لباسشویی می تواند در طول کار کردن ماشین، به یک طرف بچسبد و در ماشین لباسشویی عدم تعادل و در نتیجه لرزش ایجاد کند. اضافه کردن یک یا چند حوله و یا چیزی که این توزیع نامتقارن را برهم بزند، اغلب می تواند این مشکل را حل کند.

چیز های سخت مثل کفش کتانی، هرگز نباید به تنهایی درون ماشین لباسشویی قرار بگیرند و همیشه باید همراه با حوله یا چند لباس نرم تر باشند تا تعادل و کارکرد ماشین را مختل نکنند. در این رابطه مطلب «شستن کفش در ماشین لباسشویی؛ نکات و ترفندها» را مطالعه کنید.

۴- کف نامناسب

اگر ماشین لباسشویی، به صورت مستقیم و بدون هیچ حایلی روی زمین قرار گرفته است، افزودن یک کفپوش زیر آن می تواند به جلوگیری از لرزش کمک کند.

یک یا دو تخته چوب زیر ماشین لباسشویی قرار دهید تا سطحی با ثبات بیشتر ایجاد شود.

۵- اتصالات داخلی ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است فنر هایی که دیگ ماشین را به بدنه آن متصل می کنند، از بین رفته باشند و همین موجب برهم خوردن تعادل ماشین هنگام چرخش است.

این اتصالات و کمک فنر ها را چک کنید تا از سلامتشان اطمینان حاصل شود.

۶- سطح زیرین نامتقارن

ممکن است پایه های ماشین لباسشویی تراز باشند، اما همچنان ببینید که ماشین لباسشوییتان دچار لرزش است. یکی دیگر از دلایل لرزش ماشین لباسشویی، می تواند سطح نامتوازن زمین باشد.

در این صورت می توانید در قسمت های شیب دار زمین، در زیر پایه ماشین لباسشویی، یک تخته چوب قرار دهید تا ماشین لباسشوییتان تراز شود.

اگر هیچ یک از این روش های ساده از لرزش ماشین لباسشویی شما جلوگیری نمی کنند، سیستم عامل های ضد لرزشی در بازار وجود دارند که به حل مشکل شما کمک می کنند. برای مثال پد های ضد ارتعاش یا بست های مخصوص وجود دارد که ماشین را در جای خود محکم و ثابت می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *